Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 08:20

Євросоюз відкрив новий центр для боротьби з гібридними загрозами


Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні

Євросоюз 2 жовтня в Гельсінкі відкрив новий Центр удосконалення для боротьби з гібридними загрозами. Відкриваючи цей заклад, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні заявила, що об’єднання європейських держав «не може розглядати питання гібридної загрози більш серйозно».

Створення цього центру було ініціативою Фінляндії, він об’єднує 10 країн-членів ЄС, а також Норвегію і Сполучені Штати. Його метою є дослідження, навчання, освіта та вправи для фахівців, що протистоятимуть гібридним загрозам. Представники НАТО та ЄС увійдуть до керівної ради, Моґеріні називає цей центр «важливим внеском у нашу спроможність реагувати на кризу».

Євросоюз останніми місяцями розширив свою діяльність для протистояння гібридним загрозам.

У вересні міністри оборони країн ЄС провели кібернетичну експертизу, спрямовану на тестування спроможності блоку реагувати на потенційну атаку хакерів на свої військові структури, а минулого тижня різні інститути ЄС розпочали перші вправи для перевірки адекватності відповідей ЄС у боротьбі з кібератаками та гібридними загрозами.

Моґеріні повідомила, що команда ЄС Stratcom East, яка займається проблемами дезінформації з боку Росії, виявила понад дві тисячі таких випадків з моменту заснування команди два роки тому. Очільниця європейської дипломатії наголосила, що ЄС продовжуватиме «говорити про те, що ми робимо, щоб максимально пояснити нашу політику, поширювати справжні історії про позитивний вплив» діяльність об’єднання.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG