Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 04:59

Пучдемон поставив Каталонію на шлях «найбільшої в історії невизначеності» – уряд Іспанії


Віце-прем’єр-міністр Іспанії Сорая Саенс де Сантамарія

Лідер Каталонії «проголошенням незалежності» від Іспанії поставив регіон на шлях «найбільшої в історії невизначеності», заявила віце-прем’єр Іспанії Сорая Саенс де Сантамарія.

«Пучдемон не знає, де він, куди йде і з ким хоче йти», – сказала чільна представниця уряду. Вона вчергове наголосила, що Мадрид відкидає дії регіональної влади, які, на думку аналітиків, є критичним моментом в десятирічному протистоянні між каталонськими сепаратистами і центральною владою Іспанії.

На 11 жовтня уряд Іспанії скликав своє термінове засідання після заяв із Барселони про «зупинену незалежність» Каталонії.

Лідер автономного регіону Іспанії Каталонії Карлес Пучдемон та інші політики підписали пізно ввечері 10 жовтня декларацію про проголошення незалежності Каталонії від решти Іспанії. При цьому втілення декларації вирішили відкласти до переговорів із Мадридом. Як сказав речник уряду Каталонії, Пучдемон «зупинив чинність декларації і закликав до діалогу».

Раніше президент Європейської ради Дональд Туск закликав каталонське керівництво обрати діалог, а не розкол.

У Мадриді ж відкидали навіть думку про діалог із Барселоною, заперечуючи взагалі саму ідею незалежності Каталонії. Конституція Іспанії не передбачає можливості виходу регіонів зі складу країни.

1 жовтня у Каталонії всупереч спротиву Мадрида відбувся референдум про незалежність від Іспанії. «За» проголосували понад 90 відсотків учасників референдуму за явки менш ніж 43%, заявила влада регіону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG