Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 14:28

Уряд Іспанії збирається на екстрене засідання, прем’єр планує виступ у парламенті через Каталонію


Виступ Карлеса Пучдемона в парламенті Каталонії, 10 жовтня 2017 року

Уряд Іспанії проведе сьогодні екстрене засідання, а прем’єр-міністр країни Мар’яно Рахой планує виступити в парламенті. Це станеться наступного дня після того, як сепаратистські лідери Каталонії підписали документ, який назвали декларацією про проголошення незалежності Каталонії від решти Іспанії.

Раніше віце-прем’єр-міністр Іспанії Сорая Саенс де Сантамарія заявила, що «проголошенням незалежності» від Іспанії лідер Каталонії Карлес Пучдемон поставив регіон на шлях «найбільшої в історії невизначеності».

На думку аналітиків, ця подія є критичним моментом у десятирічному протистоянні між каталонськими сепаратистами і центральною владою Іспанії.

10 жовтня лідер автономного регіону Іспанії Каталонії Карлес Пучдемон та інші політики підписали декларацію про проголошення незалежності Каталонії від решти Іспанії. При цьому втілення декларації вирішили відкласти до переговорів із Мадридом. Як сказав речник уряду Каталонії, Пучдемон «зупинив чинність декларації і закликав до діалогу».

У Мадриді раніше відкидали навіть думку про діалог із Барселоною, заперечуючи взагалі саму ідею незалежності Каталонії. Конституція Іспанії не передбачає можливості виходу регіонів зі складу країни.

1 жовтня у Каталонії всупереч спротиву Мадрида відбувся референдум про незалежність від Іспанії. «За» проголосували понад 90 відсотків учасників референдуму за явки менш ніж 43%, заявила влада регіону.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG