Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 22:28

У Росії випустили нову банкноту з анексованим Кримом


Руїни Херсонеса на новій російській банкноті

Центральний банк Росії представив нові банкноти номіналом 200 і 2000 рублів. На купюрах зображені Далекий Схід і анексований Росією Крим.

«На банкноті номіналом 200 рублів, основний колір якої – зелений, розміщені символи Севастополя: на лицьовій стороні – зображення пам’ятника затопленим кораблям, на зворотному – вигляд на Херсонес Таврійський», – мовиться в повідомленні банку.

У лютому 2017 року рада директорів Банку Росії вирішила розмістити символи Севастополя на банкноті номіналом у 200 рублів. Таке рішення ухвалили за підсумками конкурсу, в ході якого опитали шість тисяч осіб з Росії і анексованого Криму.

Зображення того самого місця серед руїн Херсонеса під трохи іншим кутом було й на перших зразках українських банкнот в 1 гривню, в ті часи одних із найуживаніших.

Зображення Херсонеса замінили на інше в дизайні банкноти, випущеної наприкінці 2004 року – під кінець президентства Леоніда Кучми, коли головою Національного банку України був Сергій Тігіпко.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG