Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 23:24

США закликають іракські та курдські сили уникнути протистояння


Іракські урядові сили просуваються до позицій курдського ополчення пешмерґа поблизу Кіркука, 14 жовтня 2017 року

Представники влади США закликали іракські та курдські сили «уникати додаткової ескалації» після повідомлень про артилерійські обстріли, коли іракські урядові війська розпочали так звану «велику операцію» проти курдських позицій біля багатого на нафту міста Кіркук.

Увечері 15 жовтня Пентагон заявив, що «всі суб’єкти» в регіоні мають зосередити увагу на спільній загрозі екстремістського угруповання «Ісламська держава». Військові США додали, що далі підтримують «єдиний Ірак», і діалог є найкращим варіантом для усунення напруженості між федеральним урядом у Багдаді та лідерами автономії Курдистану на півночі Іраку.

Коментарі представників США слідують за непідтвердженим повідомленням агентства France-Presse про те, що іракські та курдські сили обмінялися артилерійськими ударами на південь від міста Кіркук. Курдський інформаційний портал також повідомив про це.

Повідомлення про можливі сутички між двома союзниками США з'являються через три тижні після того, як курдські чиновники провели референдум про незалежність свого автономного регіону. Це голосування Багдад називає незаконним.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG