Доступність посилання

ТОП новини

Частина болгарських пілотів побоюється літати на радянських винищувачах МіГ-29 – Міноборони


Радянський винищувач МіГ-29
Радянський винищувач МіГ-29

Частина болгарських військових льотчиків відмовляється сідати за штурвал радянських винищувачів МіГ-29 під час навчальних польотів, посилаючись на питання безпеки у застарілих літаках. Про це заявив 24 жовтня заступник міністра оборони Болгарії Атанас Запрянов.

Міністр оборони Красимир Каракаджанов звинуватив пілотів, які бойкотують використання радянських літаків, у проведенні політично мотивованої кампанії. Він наполягає, що Болгарія відновлюватиме всі свої МіГ-29 та близько півтора десятка радянських штурмовиків Су-25.

Болгарія приєдналася до НАТО у 2004 році, але більша частина військової техніки цієї країни все ще є російською. Болгарські військово-повітряні сили мають 15 літаків МіГ-29, але з них тільки 7 у придатному для використання стані. При цьому Болгарія як член НАТО зобов’язувалася мати принаймні 12 боєздатних літаків. Через те, що нині їх уже немає, Болгарія з початку 2016 року змушена просити НАТО захищати її повітряний простір.

Балканська країна оголосила тендер на 770 мільйонів євро, щоб закупити вісім нових винищувачів. Консервативний уряд прем'єр-міністра Бойка Борисова з травня протистоїть колишньому військовому льотчику, президентові Румену Радеву та опозиціонерам-соціалістам у питанні придбання нових літаків.

Раніше тимчасовий уряд, призначений Радевим, вирішив, що Болгарія купуватиме літаки Gripen шведського виробництва. Але парламентський комітет у червні ветував це рішення, запропонувавши натомість купити в Португалії вживані американські винищувачі F-16 та літаки Eurofighter Typhoon.

XS
SM
MD
LG