Доступність посилання

ТОП новини

Суд обрав особисте зобов’язання як запобіжний захід третьому фігуранту «справи рюкзаків»


Один із трьох фігурантів «справи рюкзаків» Сергій Чеботар у залі суду, 1 листопада 2017 року

Солом’янський районний суд Києва обрав особисте зобов’язання як запобіжний захід для всіх трьох фігурантів так званої «справи рюкзаків». Пізніше за інших суд увечері 1 листопада визначив запобіжний захід харків'янину Володимирові Литвину, який у 2014 році був керівником компанії Turboseo.

Раніше суд обрав особисте зобов’язання як запобіжний захід Сергієві Чеботарю, який у час тих подій був заступником міністра внутрішніх справ.

Як і син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр, що теж є підозрюваним у цій справі, Сергій Чеботар має здати закордонні паспорти і взяти на себе низку зобов’язань.

Прокуратура просила суд застосувати щодо підозрюваних арешт із можливістю внесення застави. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляли, що загальна сума застави трьом підозрюваним у справі мала б скласти 14 мільйонів гривень, розтрату яких їм інкримінують: 5 мільйонів для Олександра Авакова, ще 5 для Сергія Чеботаря і 4 мільйони для ще одного підозрюваного, пов’язаного з фірмою-переможцем тодішнього тендеру на постачання рюкзаків.

Національне антикорупційне бюро України 31 жовтня провело обшуки в рамках розслідування можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ для бійців у зоні АТО, в результаті низки обшуків за підозрою в розтраті понад 14 мільйонів гривень затримали трьох людей: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків і ще одну «приватну особу», як назвали сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова. За даними НАБУ, у 2015 році ці особи були причетні до закупівлі коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою від середньоринкової. За даними досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно і до того ж не відповідав вимогам, встановленим МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 мільйонів гривень.

Олександр Аваков назвав цю справу політичною. Так само й Міністерство внутрішніх справ України, до якого Олександр Аваков формально не має стосунку, назвало «політичними, а не юридично обґрунтованими» дії НАБУ, а міністр Арсен Аваков заявив, що його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG