Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 16:17

Ситник підтверджує закупівлю для НАБУ в Литвина, фігуранта справи щодо «рюкзаків МВС»


Артем Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник підтверджує, що НАБУ закупило товари в підприємця Володимира Литвина, який є фігурантом справи про закупівлю МВС рюкзаків.

«Дійсно, фізична особа, підприємець Литвин брав участь у закупівлі… Але в тій справі він проходить як представник фірми і ці доручення він виконував на підставі довіреності. По цих закупках він запропонував ціну, нижчу за ринкову, фактичних підстав відмовити в цій закупці не було. Якість товару була перевірена», – сказав він на засіданні комітету Верховної Ради з питань боротьби і протидії корупції.

Ситник додав, що НАБУ готове надати всі документи щодо цієї закупівлі.

Раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро у квітні закупило у Володимира Литвина сорочки під бронежилети на суму майже 340 тисяч гривень, а також спортивні костюми на суму понад 170 тисяч гривень. Як свідчать дані публічних закупівель Prozorro, загалом НАБУ придбало 220 сорочок на загальну суму 339 тисяч 165,2 гривні і 42 костюми на суму 170 тисяч 449,8 гривні.

Національне антикорупційне бюро України 31 жовтня провело обшуки в рамках розслідування можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ для бійців у зоні АТО, в результаті низки обшуків за підозрою в розтраті понад 14 мільйонів гривень затримали трьох людей: колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків (Володимира Литвина) і ще одну «приватну особу», як назвали сина міністра внутрішніх справ України Олександра Авакова.

Суд для всіх трьох підозрюваних обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

За даними НАБУ, у 2015 році ці особи були причетні до закупівлі коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою від середньоринкової. За даними досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно і до того ж не відповідав вимогам, встановленим МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 мільйонів гривень.

Олександр Аваков назвав цю справу політичною. Так само й Міністерство внутрішніх справ України, до якого Олександр Аваков формально не має стосунку, назвало «політичними, а не юридично обґрунтованими» дії НАБУ, а міністр Арсен Аваков заявив, що його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG