Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2018, Київ 07:30

Користь від помірного споживання кави переважає шкоду – дослідження


Науковці, які проаналізували понад 200 досліджень, стверджують, що помірне споживання кави не є шкідливим для здоров’я людей і може допомогти запобігти хворобам серця та іншим хронічним захворюванням.

«Споживання кави, схоже, в цілому безпечне в межах звичайного рівня споживання...і, швидше за все, приносить користь здоров’ю, аніж шкоду», – повідомили в британському медичному журналі (BMJ).

За підсумками двох сотень досліджень науковці дійшли висновку, що щоденне споживання трьох-чотирьох чашок кави веде до зменшення ризику появи деяких захворювань, зокрема серцево-судинних, ішемічної хвороби серця та інсульту. Так, три чашки кави на добу на 19% зменшують появу серцево-судинних захворювань, на 16% – ішемічну хворобу серця і на 30% – інсульт.

Водночас співавтор досліджень Поль Родерік із Саутгемптонського університету застеріг, що поки зарано казати, чи споживання кави призводить безпосередньо до зменшення ризиків, бо тут варто враховувати вік, можливий фактор куріння і фізичних вправ.

«У житті маємо баланс ризиків, і, задається, переваги від вживання кави перевищують ризики», – прокоментував для ВВС дослідження Пол Родерік.

У дослідження також підтверджуються попередні рекомендації медиків, що вагітні жінки повинні уникати вживання кави, або обмежити до не більш ніж 200 міліграмів кофеїну на день.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG