Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 08:42

Геращенко: представники ОРДЛО надали додаткові списки на звільнення, це може зірвати обмін


Ірина Геращенко

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявляє, що минулого тижня представники угруповань «ЛНР» і «ДНР» надали додаткові списки осіб на обмін.

«Разом з тим, від представників ОРДЛО в останні дні, 14-15 грудня, мінська група отримала ще додаткові списки з вимогою обов’язково включити цих людей до списків на звільнення, і це, по суті, вносить серйозне сум’яття в визначення дати обміну. І по суті веде до зриву процесу», – написала вона на своїй сторінці в Facebook за підсумками скайп-конференції гуманітарної підгрупи Мінської групи.

За її словами, українська сторона під час переговорів запропонувала 20 грудня провести скайп-конференцію, щоб нарешті узгодити остаточні деталі.

«На жаль, попри визначені заздалегідь принципові питання порядку денного, ми сьогодні так і не отримали відповіді на питання верифікації людей, які категорично відмовляються бути переміщеними на окуповані території – і заявили про це тільки зараз. ОРДЛО по суті наполягає на тому, щоб українська сторона тягла на лінію зіткнення вільних людей», – додала вона.

Протягом останніх 1,5 року процес звільнення заручників був заблокований, нині вкотре на переговорах в Мінську порушили питання обміну, очікується, що до кінця року відбудеться обмін заручниками.

12 грудня Ірина Геращенко заявила про необхідність додаткової верифікації списків на обмін полоненими. Як вона зазначила, це пов’язано з тим, що деякі особи зі списків, поданих підтримуваними Росією бойовиками, «категорично не хочуть повертатися на тимчасово окуповані території».

Як повідомляли в Кремлі, президент Росії увечері 15 листопада обговорив телефоном із ватажками підтримуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угруповань «ДНР» і «ЛНР» обмін заручниками з українською стороною і повідомив їм, що підтримав «пропозицію Медведчука» про масштабний обмін утримуваними з обох сторін особами.

Представник України у гуманітарній підгрупі Віктор Медведчук заявляв, що Контактна група обговорювала обмін заручниками за формулою «306 на 74». Диспропорцію між кількістю осіб, яку мають звільнити Україна і бойовики він пояснив тим, що раніше ОРДЛО звільняли більше, ніж Україна, і тепер «баланс має виправитися».

8 грудня Геращенко повідомила, що на окупованій території Донбасу утримуються 168 заручників. Вона підтвердила, що українська сторона сподівається домогтися звільнення 74 із них до Нового року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG