Доступність посилання

ТОП новини
26 Травень 2019, Київ 02:32

МЗС засуджує організовані в анексованому суди над кримськотатарськими активістами


Міністерство закордонних справ України вважає організовані в анексованому Криму 18 грудня суди над кримськотатарськими активістами, які брали участь в одиночних пікетах проти обшуків і арештів, «цілеспрямованими діями Росії напередодні голосування в ООН резолюції з прав людини в Криму».

«Категорично засуджуємо судилища в окупованому Криму. Цілеспрямовані дії Росії напередодні голосування в ООН резолюції з прав людини в Криму», – написала речниця МЗС України Мар'яна Беца у twitter.

Голосування Генеральною асамблеєю ООН українського проекту резолюції з прав людини в Криму відбудеться 19 грудня. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

У Криму 18 грудня відбуваються понад 70 судових засідань щодо кримських татар, які раніше вийшли з одиночними пікетами у відповідь на обшуки й арешти. На активістів складені адміністративні протоколи за порушення встановленого порядку проведення пікету (частина 5 статті 20.2 КоАП Росії).

Судові засідання, зокрема, відбуваються у Сімферополі, Джанкої, Алушті, Судаку, а також Совєтському, Кіровському, Білогірському і Красногвардійському районах. Головним доказом звинувачення служить експертиза експертного центру МВС у Криму, згідно з якою «пікети об'єднані єдністю мети, задуму і спільною організацією».

У Криму 14 жовтня відбулась серія одиночних пікетів проти репресій силовиків щодо кримських татар, мусульман на анексованому Росією півострові.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG