Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 00:10

МЗС: рішення Росії про виведення своїх представників зі СЦКК є провокацією


Міністерство закордонних справ України розцінює як провокацію рішення Росії про виведення своїх представників зі складу Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін.

«Розцінюємо цей безпрецедентний крок Росії як чергову провокацію, яка істотно підриває Мінські домовленості, та прагнення зняти з себе будь-яку відповідальність, як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти нашої держави», – йдеться у заяві відомства.

На думку українських дипломатів, це свідчить про те, що Москва не залишає спроб змусити Україну та міжнародних партнерів розпочати так званий «прямий діалог» із бойовиками угруповань «ДНР» і «ЛНР».

Сьогодні Москва заявила, що представники Росії в Спільному центрі контролю й координації покинуть територію України 19 грудня. У відомстві зазначили, що «Київ категорично заперечував проти будь-якої документальної регламентації функціонування СЦКК».

У російському зовнішньополітичному відомстві додали, що з 1 січня 2018 року Київ планує запровадити для іноземців, у тому числі для громадян Росії, новий порядок в’їзду й перебування на території України. У таких «умовах подальша робота представництва Збройних сил Росії СЦКК стала неможливою», наголосили в російському МЗС.

14 грудня в ОБСЄ заявили, що Росія повідомила Україну про намір відкликати своїх офіцерів зі СЦКК.

Робоча група Спільного центру здійснює контроль за припиненням вогню на території Донецької та Луганської областей. До складу центру, який створили у вересні 2014 року, входять українські та російські військові, представники ОБСЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG