Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 00:08

КСУ скасував заборону призначати на посади керівників вишів осіб, які голосували за «закони 16 січня»


Конституційний суд визнав неконституційною і скасував заборону призначати осіб, що голосували 16 січня 2014 року за так звані «диктаторські закони», на посади керівників вишів.

Як йдеться в рішенні суду від 20 грудня, КСУ розглянув подання 49 народних депутатів щодо конституційності схвалених парламентом 1 липня 2014 року змін до закону «Про вищу освіту» – ці зміни передбачали заборону на призначення осіб, що голосували за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року, на посади керівників вишів.

У рішенні суду вказується, що чітко не зрозуміло, які закони є «диктаторськими», тому норма не відповідає правилу правової визначеності, що «уможливлює його довільне трактування у правозастосовній практиці і може призвести до свавілля».

Крім того, КСУ наголошує, що «ніхто, у тому числі Верховна Рада, не може притягнути депутата до відповідальності за висловлювання і голосування у парламенті».

У 2014 році Верховна Рада заборонила депутатам, які голосували за «закони 16 січня», займати посади керівників вищих навчальних закладів. Серед тих, хто голосував за так звані «диктаторські закони», були депутати Михайло Поплавський (колишній ректор Київського національного університету культури й мистецтв) і Сергій Ківалов (нинішній президент «Одеської юридичної академії»).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG