Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 11:34

Рада заборонила встановлювати загальнобудинкові газові лічильники без згоди співвласників будинків


Верховна Рада заборонила встановлення загальнобудинкових газових лічильників без згоди співвласників багатоквартирного будинку.
За законопроект №5722 за основу і в цілому проголосували 325 депутатів за мінімально необхідних 226.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, у багатьох містах країни склалася напружена ситуація із встановленням лічильників газу побутовим споживачам, оскільки в законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» не визначено, які саме лічильники газу мають бути встановлені – індивідуальні чи загальнобудинкові.

Користуючись правовою невизначеністю, компанії, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території (оператори ГРС), стали масово встановлювати в багатоквартирних будинках загальнобудинкові лічильники замість індивідуальних.

«Такими діями оператори ГРМ фактично змушують мешканців будинків оплачувати об’єм газу спожитого багатоквартирним будинком в цілому, незалежно від фактичного споживання газу конкретним споживачем. Дозволу/згоди співвласників на встановлення в їхніх будинках загальнобудинкових лічильників газу оператори ГРС не запитують», – зазначають автори законопроекту.

Законом також встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Законом змінено термін встановлення індивідуальних лічильників газу з 1 січня 2018 року на 1 січня 2021 року.

У листопаді Верховна Рада схвалила законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який, як повідомлялося, спрямований на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг і передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG