Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 05:17

Екзит-пол: у Каталонії прихильники незалежності близькі до здобуття більшості у новому парламенті


Екзит-пол за підсумками регіональних виборів до парламенту в Каталонії 21 грудня засвідчив, що партії, які виступають за незалежність іспанського регіону, здобувають абсолютну більшість місць.

Виборчі дільниці зачинилися о 21:00 за київським часом. Офіційних результатів виборів ще не публікували. Наразі невідомо, чи збігатимуться офіційні результати з даними екзит-полу, опублікованими газетою La Vanguardia.

Згідно з опитуванням, проведеним на виході з дільниць, сепаратистські партії можуть отримати 67-71 місце у 135-місному парламенті регіону. Прихильники цілісності Іспанії, за екзит-полом, здобувають від 55 до 62 місць, а представники партії Podemos, яка виступає проти жорстких заходів економії, можуть отримати 7 чи 8 місць у парламенті.

Оголошення офіційних результатів виборів очікують після півночі.

Дострокові вибори в парламент Каталонії призначили після того, як регіон оголосив про незалежність за підсумками місцевого референдуму. Мадрид назвав голосування незаконним і ввів у Каталонії пряме правління. Регіональний парламент розпустили, а місцевий уряд відправили у відставку. Усунений від влади голова Каталонії Карлес Пучдемон поїхав до Бельгії, звідки вів виборчу кампанію.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG