Доступність посилання

ТОП новини
19 Березень 2019, Київ 00:07

«Опора»: найбільше на виборах 24 грудня було процедурних порушень з боку членів ДВК


Громадянська мережа «Опора» у звіті щодо перебігу місцевих виборів в Україні, які відбулися 24 грудня, повідомляє, що протягом дня голосування спостерігачі не виявили суттєвих порушень, які за масштабами можуть негативно вплинути на хід голосування чи спотворити його результати. Втім, як заявили спостерігачі, найпоширенішими були процедурні порушення, допущені членами ДВК.

Згідно з повідомленням, зокрема у Волинській та Одеській областях фіксація порушень та дії щодо їх припинення супроводжувалися численними конфліктами, спробами тиску на спостерігачів та виборців.

Крім того, найчастіше фіксувалися випадки недотримання кандидатами і партіями вимог закону щодо нерозповсюдження агітаційних матеріалів у переддень і день голосування, спроби сторонніх осіб перебувати в приміщеннях ДВК та стежити за перебігом голосування. Спостерігачі також вказали на неналежне облаштування приміщень ДВК, відсутність мінімально комфортних умов для роботи комісії та голосування, перебої з енергопостачанням.

«Загрозливою є ситуація з неякісним друком та відсутністю повноцінного контролю за виготовленням виборчих бюлетенів, що проявилося в зафіксованих випадках некоректного написання персональних даних кандидатів або відсутності окремих кандидатів в текстах бюлетенів (найчастіше в Полтавській області)», – йдеться в повідомленні «Опори».

Повідомляється, що протягом дня голосування періодично до спостерігачів надходила інформація про спроби підкупу виборців (зокрема в Чернівецькій, Чернігівській областях), проте не вдалося виявити фактів підтвердження цієї інформації. У всіх можливих випадках порушень спостерігачі складали акти, додали в «Опорі».

Раніше сьогодні у поліції заявили, що її співробітники не допустили порушень громадського порядку на місцевих виборах 24 грудня.

В Україні 24 грудня відбулися вибори у 51 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) на 391 дільниці в 17 областях.

До складу 51 ОТГ увійшли 256 місцевих рад – сім міських, 19 селищних та 230 сільських. За попередніми підрахунками, участь у виборах могли взяти понад 356 тисяч громадян.

Станом на грудень 2017 року в Україні сформовано 692 об’єднані територіальні громади.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG