Доступність посилання

ТОП новини
15 Липень 2019, Київ 23:32

У Китаї до восьми років засудили правозахисника


Суд в північному місті Тяньцзінь (будівля суду на фото) виніс вирок 26 грудня

Китай засудив відомого правозахисника У Ганя до восьми років позбавлення волі за звинуваченням у підриві державної влади. Суд в північному місті Тяньцзінь виніс вирок 26 грудня проти правозахисника, який висміював і тиснув на китайських офіційних осіб онлайн під ім’ям Ultra Vulgar Butcher (Супервульгарний м’ясник).

Вирок є найсуворішим у серії недавніх рішень, спрямованих на боротьбу з правозахисниками в Китаї. Адвокат Ге Юнсі заявив, що захист оскаржуватиме вирок.

У Гань став відомим серед адвокатів і правозахисників як організатор кампаній із залучення уваги до суспільно значущих проблем. Він позував для онлайн-портретів з ножами, які, за його словами, використовував би, щоб «убити свиней» серед місцевих чиновників, які чинили неправильно або порушували закон.

Зосередивши увагу на окремих випадках замість того, щоб оскаржувати політику Комуністичної партії на національному рівні, У Гань створював проблеми для чиновників на місцевому рівні. У Гань був одним із перших активістів і адвокатів, які стали об’єктом придушення інакомислення в Китаї, яке почалося в 2015 році. Таємний суд над ним, який відбувався в серпні і зайняв один день, визнав його винним після того, як він провів більше двох років у в’язниці, чекаючи суду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG