Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 01:50

В Одесі суд переніс розгляд справи щодо знесення пам’ятника Катерині II на лютий 2018 року


Одеський апеляційний адміністративний суд переніс розгляд справи щодо знесення пам’ятника Катерині II та засновникам міста на 2 лютого 2018 рік.

Спілка громадських організацій «Асоціація козацьких товариств «Січ» вимагає визнати незаконними рішення Одеської міськради 2006 року щодо встановлення пам’ятника Катерині і перенесення радянського пам’ятника морякам з панцирника «Потьомкін».

Позивач також просить суд зобов’язати міську раду повернути радянський пам’ятник на площу і визнали дії міськради такими, що обмежують права громадян і загрожують національній безпеці.

Розгляд справи триває з 2007 року. У 2015 році Вищий адміністративний суд України повернув її для розгляду в суді першої інстанції. Раніше Одеський апеляційний адміністративний суд частково задовольнив позов «Асоціації» і визнав, що рішення міськради певним чином перевищували їхні повноваження.

Вже після встановлення монументу Окружний адміністративний суд Києва скасував дозвіл Міністерства культури 2007 року щодо благоустрою Катерининської площі, зокрема встановлення монумента.

Обидві сторони подали апеляцію на це рішення. За словами юридичного департаменту Одеської міськради Олени Ходаковської, обидва рішення законні, вони вже виконані.

«Вимогу про перенесення пам’ятника, на нашу думку, не можна задовольнити, тому що сьогодні є наказ Міністерства культури, у якому йдеться, що він має бути розташований саме на цій площі. Просто перенести його без необхідних процедур і без участі органів охорони культурної спадщини неможливо», – заявила юрист.

Представник спілки громадських організацій «Асоціація козацьких товариств «Січ» Сергій Кармазін під час судового засідання заявив, що перенесення пам’ятників проводилося без громадських обговорень, а депутати, на його думку, не врахували наслідки встановлення в Одесі монумента російській імператриці.

Захисники пам’ятника влаштували поблизу суду імпровізований мітинг. Прихильників знести пам’ятник Катерині ІІ поблизу суду майже не було.

Монумент імператриці і засновникам Одеси було встановлено на площі в 1900 році і знесено після так званої Жовтневої революції (1917 року). Фігури засновників і половина фігури Катерини зберігалися в музеї, а решту монументу знищили. В 1965 році на цьому місці встановили пам’ятник учасникам повстання на панцирнику «Потьомкін» в 1905 році.

В 2007 році монумент російській імператриці відновили, а пам’ятникам учасникам повстання перенесли на іншу площу поблизу в’їзду до Одеського порту. Це стало причинило суперечки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG