Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 05:45

Прокуратура: жінка, звільнена з полону бойовиків, відмовилась повертатись на територію України


Обмін заручниками, 27 грудня 2017 року

У Генпрокуратурі пояснюють, що одна жінка, яку було звільнено з полону підтримуваних Росією бойовиків, відмовилась повертатись на територію України через родину, яка перебуває в окупованому Донецьку. Про це повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган.

«З тих, кого ми забрали з непідконтрольної території, одна жінка відмовилась повертатися, сказала, що має проукраїнську позицію, але сім’я в Донецьку, тому залишається. 26 осіб відмовились їхати в ОРДО/ОРЛО», – написала на своїй сторінці у Facebook Сарган з посиланням на дані заступниці генпрокурора Анжели Стрижевської.

За даними прокуратури, остаточні цифри обміну за формулою «74 на 306» – 73 на 233.

«Що важливо: ми не обмінювали громадян РФ, громадян інших держав, дотримались міжнародних норм і діяли відповідно до домовленостей у рамках Мінських угод», – додала Сарган.

Раніше повідомлялося, що сепаратисти передали українській стороні 74 людини. Проте згодом прес-служба Верховної Ради з посиланням на першого віце-спікера Верховної Ради, представника України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірину Геращенко повідомили, що у результаті обміну на Донбасі звільнені 73 українських заручників, а 233 людини Київ передав підтримуваним Росією бойовикам. У прес-службі Верховної Ради не пояснювали причин цієї різниці, водночас в угрупованні «ДНР» заявили, що одна людина відмовилася повертатися на територію, підконтрольну українській владі.

Після цього обміну, за даними СБУ, в полоні проросійських бойовиків залишаються 103 українських заручники.

Упродовж останніх 1,5 року процес звільнення заручників був заблокований. 27 грудня на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін заручниками. Обмін був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагаються підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)».

Як повідомляв кореспондент Радіо Свобода з місця обміну, угруповання «ДНР» передало Києву 58 утримуваних громадян, серед них – релігієзнавець Ігор Козловський. У свою чергу, бойовики угруповання «ДНР» на своїх сайтах заявили про завершення обміну, проте зауважили, що кількість звільнених уточнюється.

Раніше 27 грудня відбувся обмін заручниками між Києвом і угрупованням «ЛНР». Українській стороні видали 16 людей, військових і цивільних, на підконтрольну бойовикам територію Луганщини повернулися, за даними представників сепаратистів, 73 людини (раніше заявляли про 99 осіб, але частина відмовилася повертатися).

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG