Доступність посилання

ТОП новини

У Павлограді двоє шахтарів оголосили голодування


У Павлограді 29 грудня двоє шахтарів компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля» оголосили голодування. Гірничі майстри, члени незалежної профспілки Володимир Бугайов і Андрій Карпенко називають свою акцію безстроковою.

Як розповів Радіо Свобода голова незалежної первинної профспілкової організації «Павлоградвугілля» Володимир Бугайов, головні їхні вимоги до адміністрації «ДТЕК – Павлоградвугілля» – «припинити тиск на членів незалежної профспілки».

Як зауважив Володимир Бугайов, з вересня, коли на підприємстві був створений осередок незалежної профспілки, з роботи звільнили чотирьох її членів. Усі вони за підтримки незалежної профспілки оскаржують своє звільнення в судах. Як стверджує Володимир Бугайов, «адміністрація чинила тиск» також на нього як засновника профспілки.

«Після створення і реєстрації профспілки на нас почався тиск. Особисто мене намагалися не допустити до роботи 27 грудня. Офіційний привід – іди складай іспити на безпеку праці. Ніякого письмового наказу на це не було. Зараз ми пішли на крайній захід – оголосили голодування. Ми будемо голодувати, доки не відреагують на наші вимоги – перестати переслідувати членів профспілки і відновити на розбої тих, кого було звільнено», – зазначив Володимир Бугайов.

У компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля» Радіо Свобода 29 грудня повідомили, що на шахтах компанії не було порушень законодавства при звільненні працівників.

«Шахтарська професія – одна з найважчих і вимагає від людини абсолютного фізичного здоров’я і виконання в повній мірі своїх трудових обов’язків. Від цього залежить не тільки життя конкретного співробітника, але і безпека всього колективу під час перебування під землею. Тому ми строго ставимося до дисципліни на виробництві та питань охорони праці. До людей, які систематично порушують свої обов'язки і своїми діями несуть небезпеку для життя інших співробітників, ми застосовуємо самі суворі дисциплінарні стягнення. Компанія завжди працювала і працює в законодавчому полі України. Підприємством у всіх випадках повністю дотримується процедура звільнення, встановлена чинним трудовим законодавством. Всі передбачені колективним договором і КЗпП виплати при звільненні здійснюються в повному обсязі», – йдеться у відповіді з компанії на інформаційний запит Радіо Свобода.

Водночас голова незалежної первинної профспілкової організації «Павлоградвугілля» Володимир Бугайов повідомив, що до акції протесту планують приєднатись ще кілька гірників.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG