Доступність посилання

ТОП новини
26 Березень 2019, Київ 19:21

У Дніпрі через хворобу судді перенесли слухання «справи Плотницького»


Красногвардійський районний суд, місто Дніпро

У Дніпрі не змогли розглянути через хворобу судді справу проти ватажків угруповання «ЛНР» – Ігоря Плотницького, а також Олександра Гурєєва та Андрія Патрушева – за збитий військовий літак Іл-76 з українськими військовослужбовцями на борту. Засідання Красногвардійського райсуду міста, до якого повернули справу з апеляційного суду, було призначене на 3 січня.

Як повідомила громадська активістка, яка стежить за процесом, Наталія Балахніна, головуючий суддя пішов на лікарняний саме в день, коли мало відбутися засідання в цій справі. Адвокатів та потерпілих не попередили.

«Помічника судді на місці немає. Інші співробітники надали інформацію, що через хворобу судді засідання не відбудеться», – зазначила Наталія Балахніна.

Дату, на яку перенесено засідання, поки не повідомляють.

12 грудня 2017 року саме Красногвардійський районний суд Дніпра не розпочав розгляд справи проти ватажків угруповання «ЛНР» за збитий літак через самовідвід судді Костянтина Дружиніна. Той заявив, що адвокат родин загиблих військових Віталій Погосян також надає адвокатські послуги його дружині. Справу передали в апеляційний суд області для визначення підсудності, але той знову повернув її до Красногвардійського райсуду.

Раніше, 12 вересня 2017 року, в Дніпрі в Бабушкінському районному суді Дніпра не відбувся судовий розгляд «справи Плотницького» через самовідвід колегії суддів. Справу мала розглядати колегія із трьох суддів, однак усі вони заявили про самовідвід, посилаючись на упередженість та необ’єктивність при розподілі цієї судової справи. Схожа ситуація в цьому суді була і 20 липня. Тоді двоє суддів заявили про самовідвід.

У січні 2017 року прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що передала до суду обвинувальний акт проти керівника терористичної організації «ЛНР» Ігоря Плотницького та двох командирів незаконних збройних формувань у справі збитого літака Іл-76.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу було уражено літак Іл-76МД. Він загорівся і впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі загинули.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG