Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Ростові переніс засідання в «ялтинській справі Хізб ут-Тахрір»


Адвокат Едем Семедляєв
Адвокат Едем Семедляєв

У Росії Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону переніс засідання в «ялтинській справі Хізб ут-Тахрір» на 24 січня через те, що з Краснодара не доставили одного з фігурантів «справи» – Інвера Бекірова. Про це проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії повідомив адвокат Едем Семедляєв.

«Ми побачилися з усіма доставленими, двох із них привезли тільки сьогодні близько першої години ночі. Почуваються задовільно, не хворіють», – повідомив Семедляєв.

Раніше російський військовий суд розглядав «ялтинську справу Хізб ут-Тахрір» на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували з Криму в Росію, в Ростов-на-Дону.

Фігуранти «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров і Рефат Алімов перебувають під вартою після того, як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року.

Перших чотирьох обвинувачених «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам'янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в «ісламському халіфаті», але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Після захоплення Криму Москва намагається насаджувати цю заборону і на цій окупованій частині української території, хоча в Україні організація діє легально.

XS
SM
MD
LG