Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі провів в СБУ кілька годин, допит закінчився


Міхеїл Саакашвілі
Міхеїл Саакашвілі

Лідер партії «Рух нових сил», екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі вийшов після допиту в Службі безпеки України, де він провів близько чотири години.

За його словами, всі запитання стосувалися політичних акцій.

При цьому Саакашвілі заявив, що не має наміру відволікатися від проведення політичних акцій через відкриті проти нього справи.

«Я від політичних акцій відволікатися не буду… Я більше не буду звертати уваги на ці судові кримінальні речі, які вони хочуть щодня зараз робити, щоб у мене не було часу іншими речами займатися», – зазначив він.

Як повідомив адвокат політика адвокат Руслан Чорнолуцький, допит тривав понад 2,5 години.

​«Сьогодні слідчі СБУ і представники ГПУ планували провести слідчу дію: відібрання зразків для експертизи. Але ми вже вдруге клопотали, щоб нам надали роз'яснення, які саме зразки будуть братися , тому що в повісті не вказувалося. У зв'язку з цим цю слідчу дію перенесли на наступний тиждень», – сказав адвокат.

Допит в СБУ проводиться у рамках справи щодо сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності.

У грудні минулого року генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Міхеїл Саакашвілі отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на свою діяльність в Україні. Він навів записи перехоплення розмов, що, за його словами, підтверджують це.

Саакашвілі назвав неправдивими всі обвинувачення на свою адресу. Після цього Сергій Курченко заявив, що не знайомий з лідером «Руху нових сил».

Саакашвілі затримали 8 грудня 2017 року на квартирі одного з його прихильників. Його підозрюють за статтею Кримінального кодексу України про «сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності». Суд 11 грудня не задовольнив клопотання прокуратури про запобіжний захід для Міхеїла Саакашвілі у вигляді цілодобового домашнього арешту.

XS
SM
MD
LG