Доступність посилання

ТОП новини

Телеканал «Аль-Джазіра» опублікував рішення про спецконфіскацію коштів Януковича


Віктор Янукович
Віктор Янукович

Арабська медіакомпанія «Аль-Джазіра», що працює в Катарі, оприлюднила рішення Краматорського районного суду, за яким було конфісковано 1,5 мільярда доларів США, що належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.

Розслідувачі телеканалу оприлюднили документ, який містить 95 сторінок.

Водночас антикорупційна організація Transparency International Україна закликає в законному порядку опублікувати цей вирок.

Активісти зауважують, що автентичність тексту вироку поки достеменно не підтверджено.

«ГПУ штучно створила ореол таємничості довкола документу. Наслідком таких дій стало те, що іноземні журналісти оприлюднили текст судового рішення тепер уже з повною персональною інформацією особи, яка уклала угоду зі слідством», – наголошують у Transparency International Україна.

У квітні 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що суд у Краматорську на Донеччині схвалив рішення про конфіскацію коштів колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення. Це рішення досі не оприлюднили.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення в реєстрі, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що визнала це рішення державною таємницею.

XS
SM
MD
LG