Доступність посилання

ТОП новини

Суд в окупованому Криму залишив під арештом фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Абдуллаєва


Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу на продовження арешту фігуранту сімферопольської «справи «Хізб ут-Тахрір» Узаїру Абдуллаєву. Про це 11 січня розповів активіст «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв, повідомляє сайт Крим.Реалії.

«Сьогодні було оскарження продовження запобіжного заходу. Результати все ті ж самі: залишається все без змін, задовольняється рішення попередньої інстанції. Все це спирається на заяву слідчого про нібито неможливість тримання поза рамками СІЗО, ймовірність тиску на свідків і втечі. Тобто всі ті ж надумані мотиви», – сказав Мустафаєв.

За його даними, на судовому засіданні 11 січня інтереси обвинуваченого захищав російський державний адвокат.

«Наші адвокати виїжджали до суду в Ростов-на-Дону. Сьогодні вони фізично не встигли дістатися до Криму. Суд повинен такі речі розуміти і переносити засідання, але вони такі речі тепер не беруть до уваги і відразу призначають державного адвоката», – додав активіст.

8 грудня 2017 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму продовжив термін арешту фігурантам сімферопольської «справи «Хізб ут-Тахрір». Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов, Айдер Саледінов, Теймур і Узаїр Абдуллаєви залишаться під арештом до 11 лютого.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі «Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в «ісламському халіфаті», але відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих «терористичними». Після захоплення Криму Москва намагається насаджувати цю заборону і на цій окупованій частині української території, хоча в Україні організація діє легально.

XS
SM
MD
LG