Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 02:54

Працівники видання «Експрес» у Львові протестували під ОДА через проблеми з поширенням газети


У Львові працівники газети «Експрес» принесли під стіни будівлі Львівської облдержадміністрації тисячі примірників газети, які не потрапили до передплатників.

У виданні заявляють, що львівська філія «Укрпошти» відмовилася прийняти тираж газети і доставити його до передплатників.

«З боку газети «Експрес» немає жодних перешкод для того, щоб співпраця з поштою продовжилась…Запропонували нам підписати новий договір і ми узгодили всі деталі, прийшли на підписання, а керівник від «Укрпошти» заявив у стінах обладміністрації, що йому заборонили цей договір підписувати, цей типовий договір і з узгодженими змінами. Ми далі готові його підписати. Пошта створює все нові перешкоди», – пояснює голова редакційної ради Ігор Починок.

Акція протесту проходить під назвою «Запитання до Петра Порошенка». Її учасники написали головну обіцянку президента на папері – гарантувати свободу слова в країні і скандували «брехня».

Це вже вдруге працівники газети привозять газети під будівлю обласної влади. На початку січня, як повідомляють представники «Експресу», з філією «Укрпошти» домовилися про вирішення проблеми щодо розповсюдження газети.

Проте, за словами Ігоря Починка, 10 січня пошта відмовилась приймати черговий номер газети, тому колектив видання вийшов на протест.

У свою чергу, 10 січня «Укрпошта» заявила про готовність «підписати стандартний договір із продажу (передплати) й доставки періодичних друкованих видань, без дискримінаційних положень стосовно національного оператора поштового зв’язку».

«Укрпошта» стверджує, що у зв’язку з відсутністю договору про розповсюдження періодичних видань за передплатою у 2018 році з видавництвом «Експрес медіа сХаб», зібрані кошти відправили передплатникам, а без договору у січні-лютому газети не розповсюджуватимуться.

Можливість поновити розповсюдження видання «Експрес» отримає винятково за умови підписання стандартного договору не пізніше 19 січня 2018 року, наголошують в «Укрпошті».

Проте працівники видання «Експрес» заявляють про маніпуляції і політичний тиск на газету.

«На сайт «Укрпошти» з’явився зразок типового договору, який начебто підписали 1700 видавців. Ми звірили текст, який нам був наданий, із оприлюдненим текстом… там немає жодного спільного речення. Пошта маніпулює і це рішення не самостійне керівництва «Укрпошти», а йде політичний тиск на газету», – вважає Починок.

Працівники видання обіцяють продовжувати свої акції і всі газети, які не доставлятиме «Укрпошта» передплатникам, привозити до будівлі ОДА.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG