Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 11:04

У Дніпрі провели мітинг на підтримку шахтарів, які проводять голодування у Павлограді


Мітинг на підтримку двох шахтарів, які 14-ий день голодують у Павлограді

У Дніпрі, біля будівлі облдержадміністрації, відбувся мітинг на підтримку двох шахтарів «ДТЕК – Павлоградвугілля», які 14-ий день проводять голодування у Павлограді.

В акції взяли участь близько двох десятків людей – представники незалежних профспілок промислових підприємств Дніпра та Кривого Рогу, громадські активісти.

У руках вони тримали плакати з написами «Гідність та права людини – понад усе!», «Руки геть від незалежних профспілок!».

За словами учасників заходу, головна вимога мітингу – негайне відновлення на роботі чотирьох звільнених членів незалежної первинної профспілкової організації «ДТЕК – Павлоградвугілля», а також допуску до роботи відсторонених членів профспілок.

Своє звернення мітингувальники передали до Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Ми зібрались перед будівлею облдержадміністрації, бо це орган виконавчої влади. Ми не можемо поїхати до Києва, тому передамо сюди вимоги до президента як гаранта Конституції», – заявляли учасники мітингу.

Вони також зазначали, що у випадку невиконання вимог, готові до більш активних дій, наприклад, перекриття автошляхів.

Водночас у «ДТЕК – Павлоградвугілля» у четвер поширили заяву в якій йдеться про те, що дисциплінарні заходи щодо шахтарів підприємства, які зараз голодують, були вжиті обґрунтовано.

«Зокрема, один з учасників акції був звільнений за систематичне невиконання трудових обов’язків (чотири випадки порушення трудової дисципліни), другий учасник при обстеженні гірничих виробок не здійснив замірювання метану, а це не лише порушення посадової інструкції, а й загроза життю людей»,– йдеться у заяві, текст якої має Радіо Свобода.

Водночас, як стало відомо Радіо Свобода, самопочуття гірників, які голодують у Павлограді, погіршується. Як розповіли шахтарі, раніше у будівлі мерії з ними зустрілись представники ОБСЄ в Україні Войтек Кіделс та Людівін Естьєн, які поцікавились подробицями конфлікту гірників з адміністрацією підприємства, умовами проведення акції та станом здоров’я її учасників, а також пообіцяли внести дані про цей протест до щорічного звіту.

У Павлограді у п’ятницю, 29 грудня 2017 року, двоє шахтарів компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля», гірничі майстри Володимир Бугайов і Андрій Карпенко оголосили голодування. Як розповів Радіо Свобода Володимир Бугайов, головні їхні вимоги до адміністрації «ДТЕК – Павлоградвугілля» – «припинити тиск на членів незалежної профспілки». Як він зауважив, з вересня, коли на підприємстві був створений осередок незалежної профспілки, з роботи було звільнено четверо її членів.

У компанії «ДТЕК – Павлоградвугілля» Радіо Свобода стверджують, що на шахтах компанії не було порушень законодавства при звільненні працівників.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG