Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: ситуація на Донбасі загострюється, спостерігачі фіксують збільшення обстрілів


Перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Гуґ заявляє, що ситуація в зоні бойових дій на Донбасі загострюється, спостерігачі фіксують поступове збільшення кількості обстрілів.

«Після домовленості про перемир’я на свята встановився відносний мир. Однак не було жодного дня без порушень. Сторони не в повному обсязі виконують узяті на себе зобов’язання», – сказав Гуґ.

За його даними, фактично з 28 грудня кожного дня СММ ОБСЄ фіксувала в середньому по 500 порушень режиму тиші.

«Якщо порівнювати з високими показниками насильства, зафіксованими до підтвердження відданості дотримання режиму припинення вогню, теперішні показники є відносно низькими, тим не менше, це викликає занепокоєння…Ми вже маємо ознаки того, що вже розпочалася фаза ескалації, зафіксувавши майже 2 тисячі порушень за період з 17:00 вівторка до 17:00 середи цього тижня, а також більше тисячі упродовж наступної доби», – додав представник ОБСЄ.

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі оголосила черговий режим тиші з півночі 23 грудня 2017 року. Проте вже того дня, 23 грудня, сторони конфлікту заявили про порушення режиму тиші.

XS
SM
MD
LG