Доступність посилання

ТОП новини
15 Липень 2019, Київ 23:47

Гройсман про пропозицію Путіну повернути Україні військову техніку: готові прийняти разом з Кримом


Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи заяви російського президента Володимира Путіна про можливе повернення Україні військової техніки, що залишилася в анексованому Криму, запропонував разом із флотом повернути Україні і сам півострів.

«Зустрічна пропозиція президенту Росії – пропоную разом із флотом повернути Крим. Готові прийняти найближчим часом», – сказав Гройсман.

Президент Росії Володимир Путін заявив 11 січня, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з анексованого Криму. За словами російського президента, ця «техніка перебуває в жалюгідному стані». Йдеться про десятки кораблів і бойових літаків, стверджує Путін.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли над будівлями російський прапор. Крім того, вони блокували українські військові частини. Згодом у Росії визнали, що «зелені чоловічки» – російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу.

Україна офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Москва заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG