Доступність посилання

ТОП новини

У Чехії завершилося голосування на виборах президента


Чинний президент Чехії Мілош Земан голосує на виборчій дільниці в Празі, 12 січня 2018 року
Чинний президент Чехії Мілош Земан голосує на виборчій дільниці в Празі, 12 січня 2018 року

У Чехії закрилися виборчі дільниці після другого дня голосування 13 січня на президентських виборах.

Попередні результати виборів очікуються пізніше сьогодні, 13 січня.

Серед дев’яти кандидатів на найвищу державну посаду в Чехії є 73-річний чинний президент Мілош Земан, колишній президент Академії наук Їржі Драгош, композитор Міхал Горачек, політик, колишній голова уряду Чехії Мірек Тополанек.

Земан відомий своїми антиіммігрантськими, проросійськими та прокитайськими позиціями, тоді як Драгош оцінюють як проєвропейського ліберала.

Згідно з опитуваннями, проведеними напередодні голосування, лідирує Земан, але імовірність, що за нього проголосує абсолютна більшість, не є високою.

У разі, якщо жоден із кандидатів не набере більшості голосів виборців, тобто понад 50 відсотків від поданих чинних голосів, через два тижні – 26–27 січня – відбудеться другий тур виборів. У ньому візьмуть участь двоє кандидатів, які в першому турі назбирають найбільшу кількість голосів.

Коли Земан голосував у Празі 12 січня, на нього напала представниця руху Femen. Вона викрикувала гасло: «Земан – повія Путіна», натякаючи на близькі і прихильні стосунки чеського голови держави з президентом Росії Володимиром Путіним.

За повідомленнями, жінка, що була серед присутніх журналістів, скинула сорочку і кинулася до Земана, охорона вивела президента і затримала її.

XS
SM
MD
LG