Доступність посилання

ТОП новини

Влада Гаваїв: помилка людини є причиною спрацювання системи попередження про ракетний напад


Випробування військовими моряками США протиракетної системи в Тихому океані, архівне фото

Влада американського штату Гаваї повідомила, що помилкове попередження про ракетний напад було оприлюднене з вини працівника управління з надзвичайних ситуацій, який натиснув «не на ту кнопку».

Люди на острові отримали сповіщення на свої мобільні телефони про потребу тікати в укриття, оскільки на них летить одна або кілька балістичних ракет. Багато людей поховалися у ваннах у себе вдома, у будівлях з товстими стінами, каналізаційних трубах.

«Зараз ми намагаємося відновити точну послідовність подій і вжити заходів для того, щоб це ніколи більше не повторилося», – заявив губернатор штату Дейвід Іґе.

Упродовж 38 хвилин після повідомлення серед населення і численних туристів на Гаваях запанувала паніка. Поки не встановлено, чому сигнал відбою тривоги не був даний раніше.

З огляду на різке загострення відносин США з Північною Кореєю, яка не припиняє свої випробування зброї масового ураження, на Гаваях недавно вперше після закінчення холодної війни розпочалася перевірка елементів системи сповіщення про ядерний напад.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG