Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 23:08

Росія: «Левада-центр» перестав публікувати передвиборні опитування через статус «іноземного агента»


Російський «Левада-Центр» з 18 грудня – дня початку передвиборної кампанії в Росії – припинив публікувати дані соціологічних опитувань. Цю інформацію телеканалу «Настоящее время», що є спільним проектом Радіо Свобода та «Голосу Америки», підтвердив завідувач відділом соціально-культурних досліджень «Левада-центру» Олексій Левінсон.

«Це не наше рішення. Оскільки ми зареєстровані як «іноземний агент», на нас поширюється заборона на участь у виборчих кампаніях», – сказав він.

У 2016 році «Левада-центр», який є однією з найбільших соціологічних служб Росії, був визнаний «іноземним агентом». За виборчим законодавством Росії, такі організації не можуть будь-яким чином брати участь у виборах і референдумах. За невиконання цього їм загрожують штрафи і навіть закриття.

Напередодні прокремлівський Всеросійський центр дослідження громадської думки, відомий за російським скороченням ВЦІОМ, опублікував результати передвиборного опитування. Згідно з його даними, 67% росіян заявили про плани взяти участь у виборах президента. У той же час грудневе опитування «Левада-центру» показало, що майже кожен п’ятий росіянин не піде на вибори.

Президентські вибори в Росії пройдуть 18 березня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG