Доступність посилання

ТОП новини

Вища рада правосуддя звільнила суддю Дзюбу за зловживання під час подій Майдану


Вища рада правосуддя, 28 грудня 2017 року

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення з посади судді Дніпровського районного суду Києва Олександра Дзюбу. Про це мовиться у повідомленні на сайті відомства.

За даними ради, дисциплінарна палата визнала порушення Дзюбою Конституції України та Європейської конвенції з прав людини під час постановлення суддею ухвал про арешти осіб, які були учасниками масових акцій протесту під час подій Майдану, через їхню участь у таких акціях.

«Суддя Дзюба не погодився з рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 3 липня 2017 року та оскаржив його до Вищої ради правосуддя. Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 14 грудня 2017 року рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 3 липня 2017 року залишено без змін. З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Дзюбу Олександра Анатолійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України», – йдеться у повідомленні.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад 100 людей, сотні були поранені, більше всього – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту стали називати Небесної сотнею.

За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану потерпіли 2,5 тисячі людей. За даними МВС, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG