Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 15:40

«Південмаш» очікує отримати від Росії 8 мільйонів доларів у рамках програми «Либідь»


Південний машинобудівний завод імені Макарова у 2018 році очікує отримати від Росії 8,2 мільйона доларів США на завершення будівництва ракети «Зеніт-2SLБ» для запуску супутника «Либідь», повідомили на державному підприємстві.

У «Південмаші» додали, що контракт був укладений ще в 2011 році. Замовлене виготовлення однієї ракети-носія «Зеніт-2SLБ». Замовник – російський «Центр експлуатації наземної космічної інфраструктури».

«Для завершення цього контракт «Південмаш» очікує отримання 8,245 мільйона доларів, це дозволить завершити збірку виробу, а також відвантажити його на космодром «Байконур» для запуску», – зазначено в повідомленні.

Водночас про точні строки виконання контракту та запуску не повідомляється.

За даними «Південмашу», цього року підприємство бере участь в реалізації кількох міжнародних космічних програм. Зокрема, у рамках програм «Морський старт» і «Наземний старт» завод має виготовити 12 одиниць ракети-носія «Зеніт», замовлення на дві з яких уже виконується. У лютому 2018 року очікують на додаткове замовлення ще трьох одиниць ракети-носія.

«Либідь» – перший український геостаціонарний телекомунікаційний супутник. Призначений для формування Національної системи супутникового зв'язку України. Запуск національного супутника зв'язку «Либідь» планувався на 2011 рік, а потім неодноразово переносився.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG