Доступність посилання

ТОП новини

Українська сторона і представники бойовиків обмінялися списками заручників – речниця Кучми


Представник України в Контактній групі, екс-президент Леонід Кучма

Українська сторона і представники підтримуваних Росією бойовиків обмінялися списками заручників, повідомила речниця представника України в Контактній групі, екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Звільнення заручників є основним напрямком роботи гуманітарної підгрупи. В цьому році сторони вже обмінялися списками утримуваних осіб. Вважаємо, що наступне звільнення має відбутися у найстисліші терміни», – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Оліфер також додала, що Київ лобіюватиме ініціативу Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо створення міжнародного механізму пошуку зниклих безвісти.

Вона зазначила, що у 2018 році пріоритетом залишається безпекова складова Мінських угод.

«Завдання №1 – забезпечення всеосяжного і сталого режиму припинення вогню. Українська сторона й надалі вимагатиме виведення іноземних військових формувань з території Донбасу та повернення НЗФ ОРДЛО до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року», – написала речниця Кучми.

Сьогодні у Мінську відбувалося перше в 2018 році засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі.

Тристороння контактна група в 2017 році неодноразово досягала домовленостей про перемир’я на Донбасі, але ці домовленості щоразу порушувалися. Також ТКГ закликала і далі закликає до реалізації одного з положень мінських домовленостей, які передбачають обмін утримуваними особами. Наприкінці 2017 року частковий обмін, перший за більш як рік, відбувся.

27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG