Доступність посилання

ТОП новини

Статистика: Дніпро знову став містом-мільйонником


Місто Дніпро, архівне фото

Дніпро знову став містом з населенням у понад мільйон людей. Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Дніпропетровській області.

За оприлюдненою в експрес-випуску 19 січня інформацією, станом на 1 грудня 2017 року чисельність населення Дніпра складає мільйон 3,3 тисячі людей. За даними управління статистики, на початок минулого року населення складало трохи менше 979 тисяч.

За оприлюдненими даними, таким чином приріст населення склав майже 2,5% (трохи більше 24 тисяч людей)

2011 року Дніпро (тоді – Дніпропетровськ) офіційно перестав бути містом з населенням понад мільйон. Чисельність жителів міста, за оцінкою головного управління статистики в області, восени того року склала 999 тисяч 300 осіб. Зменшення населення відбулось за рахунок природного скорочення та міграції. Третина вибулих з міста виїхала до інших областей України, близько 2 відсотків – до країн «далекого зарубіжжя».

Раніше у міській раді заявляли, що поняття «мільйонник» – не офіційне, а, скоріше, іміджеве: ніяких привілеїв, зокрема дотацій із держбюджету, цей статус місту не давав.

2012 року, на основі досліджень, проведених ООН, Дніпро увійшло до списку міст-лідерів зі скорочення населення в світі. Дослідники вважали, що за 35 років – з 1990 року по 2025 рік – місто втратить понад 16% свого населення.

Населення Дніпра після стрімкого зростання вперше перевищило позначку в мільйон людей у 1976 році, проте потім його зростання значно сповільнилося і після досягнення історичного максимуму в мільйон 189,9 тисяч осіб в 1992 році почало скорочуватись.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG