Доступність посилання

ТОП новини

Волонтери закликають Порошенка сприяти підвищенню ефективності роботи СБУ


Волонтерські організації закликають президента України Петра Порошенка сприяти підвищенню ефективності роботи Служби безпеки України. Текст звернення від 10 організацій є в розпорядженні Радіо Свобода. Серед ініціаторів – благодійні фонди «Народний тил», «Повернись живим», «Комбат.ЮА», «Народний проект», «Мир і Ко», «Армія СОС», громадські організації «Медійна ініціатива за права людини», «Центр оборонних реформ», «Західний вектор», «Центр соціальних інновацій».

Автори звернення заявляють, що цього вимагають гібридні виклики, з якими стикається Україна.

«Якщо проаналізувати навіть публічне звітування Службою про результати своєї роботи, виявиться, що значна кількість оперативних та слідчих дій Володимирської, сфокусовані на IT-компаніях, виробниках електроніки та монтажниках систем побутової безпеки (домофонів і тому подібному). На всіх цих підприємствах офіцери української спецслужби шукають і знаходять так звані «спеціальні технічні засоби» (до яких належать не лише пристрої, але й програмне забезпечення), не лише використання яких, а навіть володіння якими становить кримінально карний злочин» ,– йдеться в документі.

Волонтери заявляють, що для вирішення цього питання Верховна Рада має ухвалити закон, який декриміналізує володіння «спеціальними технічними засобами».

Повний текст листа

​«Ще в 2014-му році Верховною Радою України був ухвалений закон «Про посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами», яким декриміналізується володіння «спеціальними технічними засобами». Президент, внісши до закону власні пропозиції, підтримав положення про декриміналізацію і ще в грудні 2014 року направив його до парламенту для остаточного прийняття. Проте, з незрозумілих причин, народні депутати після завершення парламентської виборчої кампанії і власного переобрання втратили зацікавленість до цієї теми. Тому й далі тисячі співробітників української спецслужби, замість того, щоб ловити шпигунів та терористів, займаються домофонами, радіонянями та переслідують айтішніків», – йдеться в заяві.

Підписанти пропонують президентові зустрітися і обговорити це питання.

Служба безпеки України є державним правоохоронним органом спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України і підпорядкований президентові України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG