Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2019, Київ 11:57

(ВИПРАВЛЕНО) Байден заявив про авторитет Волкера, але «недостатні» повноваження для тиску на Київ щодо корупції


Колишній віце-президент США Джозеф Байден

(У первісному варіанті новини помилково згадувалося, ніби США чинять недостатній тиск на Київ задля виконання мінських домовленостей. Байден говорив тільки про тиск задля посилення боротьби з корупцією, яка необхідна для того, щоб Захід зберігав тиск на Росію – ред.)

Колишній віце-президент США Джозеф Байден високо оцінив авторитет спецпредставника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера, але заявив про недостатні повноваження для тиску на Київ щодо боротьби з корупцією. Про це він заявив 23 січня під час виступу у Раді з міжнародних відносин у Вашингтоні.

«Волкер – авторитетний хлопець, авторитетний. Але Курт, наскільки мені відомо, не володіє повноваженнями чи спроможністю, щоб вийти і сказати: якщо ви це не вирішите, то підете», – сказав Байден.

Сам Курт Волкер чи його представники не коментували висловлювання Байдена.

Крім того, Джозеф Байден, який в адміністрації Барака Обами опікувався питаннями України, високо оцінив рішення нинішнього керівництва Білого дому дозволити надання Києву летальної зброї. Також він зазначив, що більш слабка політика США щодо України веде до відступу від здійснення нею антикорупційних реформ.

У вівторок до України прибув спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер для переговорів з українським керівництвом щодо пошуків шляху мирного врегулювання на Донбасі. А вже в п’ятницю Волкер проведе переговори з помічником президента Росії Владиславом Сурковим у Дубаї.

Після анексії Криму навесні 2014 року на частині Донбасу почався збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських бойовиків. Москва, всупереч численним доказам, ці звинувачення відкидає.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG