Доступність посилання

ТОП новини

До суду надійшов позов до НАБУ через співпрацю з ФБР


До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов до Національного антикорупційного бюро України через співпрацю з Федеральним бюро розслідування США.

Як повідомляє прес-служба суду, позов надійшов від громадської організації, позивач просить зобов’язати НАБУ надати копії Меморандумів про взаєморозуміння, що були укладені між ФБР і НАБУ, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Наразі суд вивчає питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

В Окружному адмінсуді також нагадують, що у провадженні суду перебуває позов народного депутата Борислава Розенблата до директора НАБУ Артема Ситника і позивач просить суд визнати протиправними дії директора НАБУ щодо залучення до оперативно-розшукової діяльності на території України працівників ФБР без попереднього укладення міжнародного договору.

Відповідно до чинного законодавства, НАБУ має право здійснювати правове співробітництво із компетентними органами іноземних держав, міжнародними організаціями з питань проведення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування на підставі законів і міжнародних договорів України.

НАБУ створене 16 квітня 2015 року. Бюро є правоохоронним органом, якому підслідні корупційні злочини, вчинені, зокрема, президентом України, повноваження якого припинено, прем’єр-міністром, народними депутатами, генеральним прокурором та державними службовцями категорія «А».

XS
SM
MD
LG