Доступність посилання

ТОП новини
23 Травень 2019, Київ 16:24

Посольство України попросило вилучити з продажу в Парижі глобус зі «спірним» Кримом


Посольство України у Франції повідомило, що в продажу в магазині Парижа помічений глобус, на якому Крим позначили «некоректно», що може бути витлумачено як «територія, що не належить Україні». Після проведеної бесіди в магазині пообіцяли вилучити такі глобуси з продажу, інформує 25 січня українське дипвідомство на сторінці у Facebook.

«Нещодавно в одному з книжкових магазинів Парижа наш співробітник помітив глобус, на якому була некоректно позначена АР Крим, що дало привід інтерпретувати її як територію, яка нібито не належить Україні. Посольство невідкладно відреагувало, звернувшись в магазин з вимогою вжити всіх можливих заходів для недопущення подальшого поширення, в тій чи іншій формі, недостовірної інформації», – йдеться в повідомленні.

Культурний аташе України у Франції Ірена Карпа 13 січня повідомила у себе у Facebook, що побачила лампу у вигляді глобуса, на якій півострів Крим був позначений не таким кольором, яким була позначена територія України. Карпа пояснила, що глобус виготовлений у Китаї на замовлення французького книгарні Eyrolles.

У коментарях до цього повідомлення письменниці написали, що таким чином виробник міг підкреслити, що півострів «є спірною територією», оскільки його колір не збігався з кольором, яким на глобусі була позначена Росія, яка анексувала півострів.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG