Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 22:46

Президент США Трамп пропонує план імміграційної реформи


Президент США Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп запропонував 25 січня план легалізації 1,8 мільйона нелегальних мігрантів, привезених до Америки в юному віці їхніми батьками. Вони отримають право подати заяву на громадянство через 10 – 12 років за умови наявності роботи і відсутності судимості.

Одним з пунктів цього плану є посилення контролю на кордоні з Мексикою і скорочення загальної кількості іммігрантів, які приїжджають до країни.

Білий дім сподівається, що Сенат проголосує за цей законопроект у першому читанні вже на початку лютого. Документ передбачає виділення 25 мільярдів доларів на будівництво загородження на кордоні з Мексикою і фінансування заходів щодо посилення пропускного режиму на кордоні з Канадою.

Указ, підписаний ще Бараком Обамою, захищає від депортації близько 700 тисяч нелегальних іммігрантів, що потрапили в США дітьми, але термін його дії закінчується на початку березня 2018 року. За оцінкою нинішньої адміністрації, приблизно таке ж число нелегальних іммігрантів з цієї категорії не є зареєстрованими відповідно до указу Обами, проте план Трампа поширюється і на них.

Конфронтація між республіканцями і демократами щодо статусу цих людей призвела до закриття на три дні багатьох державних установ, що залишилися без бюджетного фінансування. Ініціатива президента має допомогти вирішенню імміграційної проблеми, заявив лідер більшості в Сенаті республіканець Мітч Макконел. Однак законодавці від Демократичної партії піддали критиці пропозицію президента Трампа, назвавши її спробою роз’єднати сім'ї іммігрантів, а спорудження прикордонної стіни є, на їхню думку, марнотратством.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG