Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 04:57

Суд в Англії завершив апеляційні слухання у справі про «борг Януковича», рішення оголосять згодом


Віктор Янукович

Апеляційний суд Англії завершив слухання апеляційної скарги у справі стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року, так званий «борг Януковича», рішення суду оголосять згодом.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну України, судді відклали винесення рішення «на пізніший термін».

Суд у Лондоні 22 січня почав розглядати апеляцію України на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Мова йде про 3 мільярди доларів, які уряд колишнього президента України Віктора Януковича позичив в останні місяці перебування при владі.

Високий суд Лондона 29 березня 2017 року постановив розглянути в прискореному порядку позов Росії до України щодо цього боргу. Українська сторона вимагала повного процесу і переконувала, що пришвидшене судове рішення щодо російського позову до України було б невідповідним.

23 червня 2017 року Міністерство фінансів України заявило, що подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо судового спору з Росією стосовно «боргу Януковича».

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму 3 мільярди доларів була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на умови. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG