Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2019, Київ 12:35

Суд призначив на 9 лютого розгляд справи Шабуніна по суті


Віталій Шабунін

Дніпровський районний суд Києва призначив на 9 лютого розгляд по суті справи щодо керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею 345-1 «Погроза або насильство щодо журналіста» Кримінального кодексу України.

Суд вважає, що є достатньо підстав для призначення розгляду справи по суті.

У ході підготовчого засідання суду Шабунін визнав, що він ударив потерпілого, а також заявив, що він не погоджується з кваліфікацією прокуратури, оскільки потерпілий не є журналістом, а « відомий йому як провокатор».

«Я визнаю, що вдарив цього чоловіка, який провокував мою колегу і довів її до сліз. У мене не було іншого способу відновити справедливість, оскільки поліція не розслідувала заяву про злочин щодо переслідування моєї колеги… Готовий відшкодувати потерпілому гроші на пластир – це єдине, чим він міг би лікуватися від удару, що доведено експертизою, яка сфальшована обвинуваченням, що ми доведемо», – сказав він.

16 серпня 2017 року голові громадської організації «Центр протидії корупції» Віталію Шабуніну в Дніпровському районному відділі поліції Києва оголосили підозру. Активіста підозрювали в «умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості» (стаття 122 Кримінального кодексу) громадянину Всеволоду Філімоненку, який називає себе журналістом.

У документі вказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав одного удару по обличчю Філімоненка, що «спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя».

Проте 18 січня 2018 року у ЦПК повідомили, що слідчі перекваліфікували справу щодо Віталія Шабуніна – йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо журналіста».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG