Доступність посилання

ТОП новини
20 Червень 2019, Київ 21:29

У Мінську почалося засідання Контактної групи щодо Донбасу – речниця Кучми


Леонід Кучма

У Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі, повідомила речниця екс-президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Перед цим, як повідомляло МЗС Білорусі, в Мінську почалася зустріч робочих підгруп Тристоронньої контактної групи.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявляла, що на засіданні 31 січня сторони продовжать обговорювати обмін утримуваними громадянами.

За її словами, на наступному засіданні продовжиться «робота щодо прискорення процесу і пошуку компромісів».

18 січня у Мінську відбулося перше в 2018 році засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі. Оліфер повідомила, що українська сторона і представники підтримуваних Росією бойовиків обмінялися списками заручників.

Тристороння контактна група в 2017 році неодноразово досягала домовленостей про перемир’я на Донбасі, але ці домовленості щоразу порушувалися. Також ТКГ закликала і далі закликає до реалізації одного з положень мінських домовленостей, які передбачають обмін утримуваними особами. Наприкінці 2017 року частковий обмін, перший за більш як рік, відбувся.

27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG