Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 05:37

Речниця Кучми: Київ розраховує на продовження процесу звільнення українських заручників


Українська сторона розраховує на продовження процесу звільнення українських заручників, повідомляє речниця другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

«Звільнення затримуваних осіб – основна тема роботи гуманітарної підгрупи. Позитивним є звільнення українського військовослужбовця Романа Савкова. Сподіваємося, що процес звільнення українських заручників триватиме», – написала вона на сторінці в Facebook за підсумками засідання Контактної групи в Мінську.

18 січня у Мінську відбулося перше в 2018 році засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі. За словами Оліфер, тоді українська сторона і представники підтримуваних Росією бойовиків обмінялися списками заручників.

Наприкінці 2017 року частковий обмін, перший за більш як рік, відбувся.

27 грудня 2017 року на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою «306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.

За останніми даними СБУ, 108 заручників перебувають на непідконтрольних уряду територіях Донбасу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG