Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 09:26

МОН погоджується, що перехідний період імплементації мовної статті потрібно продовжити до 2023 року


Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Міністерство освіти і науки погоджується, що перехідний період для імплементації мовної статті закону «Про освіту» має бути продовжено до 2023 року. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Румунії Крістіан-Леоном Цуркану.

За її словами, МОН повністю схвалює рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті і готове їх імплементувати.

«Тут важливо розуміти, що ми це робимо не у зв’язку з реакцією окремих країн, наше найперше завдання – дати кожній українській дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп», – сказала Гриневич, яку цитує прес-служба МОН.

Міністр додала, що Україна підготує покрокову карту імплементації мовної статті.

В Україні 28 вересня минулого року набрав чинності новий український закон про освіту. Норма закону щодо мови освіти, державної, викликала критику в деяких колах в Україні та за кордоном.

Перехідні положення закону передбачають: «особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року продовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою».

Статтю сьому закону «Про освіту» (про те, що мовою освіти є державна, українська, мова), яка викликала стурбованість, надіслали на розгляд Венеціанської комісії. І 8 грудня 2017 року ця комісія у своїх висновках, серед іншого, рекомендувала Україні продовжити перехідний період до застосування мовної статті закону «Про освіту».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG