Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 20:09

Ізраїль виступає категорично проти польського закону про Інститут нацпам’яті – МЗС


Ізраїль виступає категорично проти схваленого в Польщі закону про Інститут національної пам'яті, який, серед іншого, передбачає кримінальне покарання за висловлювання про причетність поляків до Голокосту.

«Ізраїль категорично виступає проти рішення польського Сенату. Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Жоден закон не змінить фактів», – написав речник МЗС Ізраїлю Еммануель Нагшон в twitter.

В ніч на 1 лютого у польському Сенаті відбулося голосування за зміни до закону про Інститут національної пам’яті, якими передбачає кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті».

Ця частина змін до закону обурила Ізраїль. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав закон «необґрунтованим», а Всесвітній центр пам’яті жертв Голокосту заявив, що польські законодавчі зміни можуть «призвести до розмивання історичної правди про допомогу, яку нацисти отримали від польського населення під час Голокосту».

Також закон передбачає запровадження кримінальної відповідальності за заперечення злочинів «українських націоналістів», а також за приписування польському народові нацистських злочинів. 57 із 82 присутніх у Сенаті депутатів проголосували за внесення змін до відповідного закону. 23 депутати-опозиціонери висловилися проти, один утримався. Щоб закон набрав чинності, його ще має підписати президент Польщі Анджей Дуда.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG