Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 12:45

МЗС Ізраїлю: через закон про Інститут нацпам’яті відклали візит польського посадовця


У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю заявляють, що відклали візит керівника польського Бюро національної безпеки через закон про Інститут національної пам’яті, який, серед іншого, стосується теми Голокосту.

«На тлі схвалення закону польським Сенатом, Ізраїль звернувся з проханням перенести запланований візит голови польського Бюро національної безпеки», – йдеться у повідомленні МЗС Ізраїлю.

В ніч на 1 лютого у польському Сенаті відбулося голосування за зміни до закону про Інститут національної пам’яті, якими передбачає кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення «польські табори смерті».

Ця частина змін до закону обурила Ізраїль. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав закон «необґрунтованим», а Всесвітній центр пам’яті жертв Голокосту заявив, що польські законодавчі зміни можуть «призвести до розмивання історичної правди про допомогу, яку нацисти отримали від польського населення під час Голокосту».

Також закон передбачає запровадження кримінальної відповідальності за заперечення злочинів «українських націоналістів», а також за приписування польському народові нацистських злочинів. 57 із 82 присутніх у Сенаті депутатів проголосували за внесення змін до відповідного закону. 23 депутати-опозиціонери висловилися проти, один утримався. Щоб закон набрав чинності, його ще має підписати президент Польщі Анджей Дуда.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG