Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 00:49

Радники президентів США і Туреччини обговорили боротьбу з тероризмом


Радник з національної безпеки США Герберт Макмастер

Радник з національної безпеки США Герберт Макмастер і спеціальний радник президента Туреччини Ібрагім Калін обговорили питання двосторонніх відносин і «вивчили шляхи розширення спільної боротьби з усіма формами тероризму». Про це йдеться в спільній турецько-американській заяві, поширеній 11 лютого за результатами зустрічі двох високопоставлених чиновників в Стамбулі.

Візит Макмастера до Стамбула відбувся перед близькосхідною поїздкою держсекретаря США Рекса Тіллерсона, який прибув 11 лютого до Каїра на початку п’ятиденного турне, під час якого також передбачені зупинки в Туреччині, Йорданії, Лівані та Кувейті.

Під час переговорів Стамбулі Макмастер і Калин обговорили те, що вони назвали «спільними стратегічними викликами і регіональними подіями», хоча в заяві не згадувалося про підтримку Вашингтоном курдів, які ведуть боротьбу в Сирії, що є причиною непорозумінь між союзниками по НАТО, США і Туреччиною.

Попри заперечення США, Туреччина 20 січня розпочала повітряно-десантну операцію проти сирійських курдських підрозділів в області Афрін на півночі Сирії. Турки звинувачують курдських бійців у зв’язках із забороненою в Туреччині Робітничою партією Курдистану (PKK). Однак Сполучені Штати підтримали їх у боротьбі з бойовиками угруповання «Ісламська держава» в Сирії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG