Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі залишив територію України не на «літаку Порошенка» – АП


Міхеїл Саакашвілі заявляє про спробу затримання 9 лютого 2018 року в Києві

Повідомлення про те, нібито колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі залишив Україну на літаку, що належить «офшорній компанії Порошенка», є неправдивими. Про це вночі 13 лютого написав у Facebook керівник головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента України Володимир Горковенко.

«Той літак настільки ж далекий від Порошенка, як екс-президент Грузії – від своєї рідної Батьківщини. Правда хіба що в тому, що українська влада врятувала Саакашвілі від грузинського правосуддя, яке засудило свого третього президента до трьох років позбавлення волі», – написав чиновник.

Депутат Верховної Ради Ігор Луценко 12 лютого заявив, що «Саакашвілі був вивезений до Польщі чартерним рейсом, який виконав літак Beechcraft Premier I», і стверджував, що «власником цього літака є офшорна компанія з Панами Sky Center Holding Corp., яка належить Петру Олексійовичу Порошенку».

Радіо Свобода звернулося до Державної прикордонної служби із запитом щодо того, на якому літаку Саакашвілі залишив межі України.

12 лютого соратники Саакашвілі заявили про його затримання невідомими в центрі Києва. Згодом Державна прикордонна служба заявила, що Міхеїла Саакашвілі повернули до країни, звідки він «прибув, порушуючи українське законодавство». З повідомлення ДПСУ випливає, що Саакашвілі вислали до Польщі, звідки він, не проходячи контролю, прибув до України у вересні 2017 року.

У липні 2017 року Міхеїл Саакашвілі указом президента України втратив українське громадянство. Чинність його закордонного паспорта громадянина України після втрати громадянства скасована.

Саакашвілі 10 вересня 2017 року потрапив на територію України, не пройшовши прикордонного контролю. У вересні суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

Проти Саакашвілі порушена низка кримінальних справ у його рідній Грузії, яка вже тривалий час домагається від України його видачі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG